+90.530.879.12.82 hayal@kisiyeozelseyahat.com
+90.530.879.12.82 hayal@kisiyeozelseyahat.com

Everest Base Camp Trek

0
Talebinizi Gönderiniz
Talebinizi Gönderiniz
Adınız*
Email*
Talebiniz*
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Takip Listene Ekle

Adding item to wishlist requires an account

3450

Neden Biz?

 • Size özel hizmet
 • 7/24 size özel destek
 • Kişiye özel seyahat anlayışı
 • Tüm hizmetler bir arada

Sorunuz mu var?

Deneyimli ekibimiz her zaman size yardımcı olmaya hazır.

0.212.803.80.49

hayal@kisiyeozelseyahat.com

14 Gün
Nepal
Deneyim Detayları

Dünya’nın zirvesine kısa bir yürüyüşe ne dersiniz?

Sizi neler bekliyor

Eşsiz Himalayalar manzarası, yürüyüş, doğada dayanklılık…

Program
 1. Gün: Katmandu

Şoförlü özel aracınızda havalimanı transferi için arkanıza yaslayıp bekleyin. İngilizce rehberlik dâhildir.

 1. Gün: Katmandu-Lukla-Everest

Şoförlü özel aracınızda havalimanı transferi için arkanıza yaslayıp bekleyin. İngilizce rehberlik dâhildir.Nepal Trekking Rehberi için Katmandu-Lukla-Katmandu uçak bileti.Bugün Katmandu’dan Lukla’ya yolculuğun keyfini çıkarın. Uçuş süresi yaklaşık bir saattir.Havalimanı transferi özel araçla.Monjo’ya yürüyüş. Yaklaşık 4 saat.  

 1. Gün: Everest

Bugünün trekkingi, orman ve meralar ve küçük Sherpa yerleşimlerinin güvenli nehir geçiş noktasına kadar serpiştirildiği vadi boyunca Bhote Koshi Nehrini takip etmenizle başlayacak. Bhote Koshi Nehrini geçtikten sonra Namche Bazaar’ın büyük Sherpa köyüne giderken sarp kayalıklardan tırmanacaksınız. Bu lokasyon, Everest’e giden yolun neredeyse yarısı ve ihtişamlı Everest dağının yanı sıra Lhotse dağının da manzaralarına sahip. Bu şanslı kasaba, Khumbu’nın en büyük kasabası ve Thamserku Dağı, Kwangde-Ri Dağı ve kutsal Khumbila dağının da manzaralarına sahip.

 1. Gün: Everest

Bugün, trekkinge devam etmeden önce ortama alışacağız.Khunde/Khumjung/Syangboche’ye isteğe bağlı geziEverest Dağı, deniz seviyesinin üstündeki zirvesinin 8,848 metrelik (29,029 fit) uzunluğuyla dünyanın en yüksek dağıdır. Himalaya sıradağlarının bir parçası olan dağ, Nepal ve Tibet arasındaki sınırdaki bulunur.

 1. Gün: Everest

Bugün Everest’e klasik yaklaşma rotasını izleyerek Namche yolundan Tashinga’ya geçiyoruz. 3.5 saat boyunca neredeyse düz yola dolaştıktan sonra sapak noktasına gelecek, buradan itibaren 15 dakika gidip geceleme için kulübemize varacağız.

 1. Gün: Everest

Pangboche’ya trekking. Yaklaşık 4 saat.

 1. Gün: Everest

Periche’ye giden yolda keskin gözleriniz yine test edilecek. Nepal’in milli kuşu Danphe’ye dikkat edin. Gorap Shep yakınlarında büyük ihtimalle yamaçlarda güle oynaya yarışan Tibet kar tavuklarını göreceksiniz. Küçük Devuche köyündeki tek tük evler ve gompa, doğu tarafındaki tepede bulunan manastırla birlikte batıya açılan ormanların arasındaki mesafeden görünecek.

 1. Gün: Everest

Bu sabah, Periche’den Phalang Karpo’ya uzanan geniş, hafif eğimli vadiye tırmanan bir yolu takip edeceksiniz. Bu lokasyon, kar leoparlarının doğal ortamı olan Tawachee ve Cholatse’nin panoramik manzarası olup özellikle mistik kar adamları veya Yetilerin evi olduğu bilinen bölgeyle tanınmaktadır.

 1. Gün: Everest

Everest kampı, aslında belirli bir lokasyon değildir ve gezginlere göre değişir; çoğu keşifte, dağa hücum esnasında geçici kamplar için farklı lokasyonlar seçilmiştir. Kamp gezisi büyüleyici olmasına rağmen, Kalapatthar tırmanışı kadar olağanüstü değildir çünkü kamptan Everest manzarası yoktur.

 1. Gün: Everest

Sabahın erken ışıklarında başlayan ve yaklaşık bir buçuk saatlik bir yürüyüşten sonra Khumbu Buzulunu görmeye geçiyoruz. Yol kademeli olarak çetinleşmeye başlayacak, eğimden sebep değil ama kayalık araziden ve yüksek rakımdan sebep. Üç saatlik trekking sonrası Gorak Shep’e ulaşacağız. Burası, 1952 İsviçre Everest keşfinin kamp üssüdür. Gorak Shep’te, genelde donmuş olan küçük bir göl vardır ve Everest keşifleri esnasında ölmüş tırmanışçılara adanmış birçok heykel bulunur. Trekkingcilerin çoğu, öğle vakti Gorak Shep’e varır ve Kala Pattar2a ve Phiriche’ye tırmanmaya da yeterli vakit kalır.

 1. Gün: Everest

Bugün, Namche Bazaar’a geri yürüyoruz.

 1. Gün: Everest

Bugün aynı yoldan Lukla’ya geri dönüyoruz.

13.Gün: Lukla

Özel araçla havalimanı transferi. Bugün Lukla’dan Katmandu’ya geçiyoruz. Uçuş süresi yaklaşık bir saat.

Dâhil Olanlar:

Kesin hareket garantili – seyahat planına göre belirtilen yerlerde Turlar, Transferler, Uçuşlar, Yemekler, Ücretler – turunuz esnasında yerel ve uluslararası seyahat asistanı – özel ve kişisel hizmetler. Fiyatlara şu hizmetler dâhildir: Kulübeler/çay evlerindeki tüm yemekler ve konaklamalar, İngilizce konuşan trekking lideri hizmeti ve deneyimli Sherpa asistanları (6 kişiden fazla gruplar için). 2 yolcu için (kombine) 15 kiloya kadar kişisel valizlerinizi taşıyacak olan güvenilir ve eğitimli taşıyıcı. Trekking için kamp çantası ve uyku tulumları.

Dâhil Olmayanlar:

Açıkça belirtilmedikçe bahşişler, kuru temizleme, alkollü ve alkolsüz içecekler. İsteğe bağlı aktiviteler/ekstralar, vizeler, seyahat sigortası. Ulusal park ücreti, koruma ücretleri ve Everest Bölgesi (kişi başına $15 /trekking bilgisi sistem kartı, önceden bildirilmeksizin değişime tabidir). Telefon faturası, kuru temizleme ücretleri, anıtlarda kamera/video-kamera ücreti gibi kişisel harcamalar. Uçağı kaçırma, hastalık veya diğer olasılıklardan doğan harcamalar. Acil durum tahliye ve tıbbi masraflar. Şişme mont, yağmurluk vs. kiralama masrafları

Milli Park Ücret ve Trekking Bilgileri Sistem Kartı.

Trekking rotası üzerindeki en iyi çay evlerini veya Manjo’daki Everest Summit Lodge’u, Pangboche, Lukla & Zhamling Resort veya Namche Bazaar’daki Yeti Dağ Evini kullanarak 11 gece 12 günlük trekking. İngilizce konuşan trekking lideri hizmetiyle kulübe/çay evlerindeki tüm yemek ve konaklamalar. Personel ve taşıyıcılar için sigorta. Kişisel valizlerinizi taşıyacak uygun ve eğitimli taşıyıcılar (2 kişi başına 1 taşıyıcı ve 15 kg taşıyacaktır). Trekking için kamp çantası ve uyku tulumları.

Harita
Fotograflar