+90.530.879.12.82 hayal@kisiyeozelseyahat.com
+90.530.879.12.82 hayal@kisiyeozelseyahat.com

Efsanevi Büyük Trüf Mantar Avı

0
Talebinizi Gönderiniz
Talebinizi Gönderiniz
Adınız*
Email*
Talebiniz*
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Takip Listene Ekle

Adding item to wishlist requires an account

2377

Neden Biz?

  • Size özel hizmet
  • 7/24 size özel destek
  • Kişiye özel seyahat anlayışı
  • Tüm hizmetler bir arada

Sorunuz mu var?

Deneyimli ekibimiz her zaman size yardımcı olmaya hazır.

0.212.803.80.49

hayal@kisiyeozelseyahat.com

Deneyim Detayları

Gurmelerin gözde uğrak noktalarından biri olan Piedmont’un Langhe bölgesinde, dört günlük mantar avcılığı, gurmelere layık yemekler ve şarap tatma imkanları ile kendinizi mantar sezonuna kaptırın ve hayatınızda mutlaka bir kere yapılması gereken bir seyahate çıkın. Yavaş Yemek Hareketinin doğum yeri olan ve fiyatları çok yüksek olan Alba Beyaz Trüf mantarının ve dünyanın en saygıdeğer şaraplarının üretildiği yer olan Langhe tartışmasız olarak İtalya’nın en büyük mutfak zenginliğine sahiptir.

Sizi Neler Bekliyor

Yavaş Yemek Hareketinin doğum yeri olan ve fiyatları çok yüksek olan Alba Beyaz Trüf mantarının ve dünyanın en saygıdeğer şaraplarının üretildiği yer olan Langhe tartışmasız olarak İtalya’nın en büyük mutfak zenginliğine sahiptir. Özellikle Eylül ayının ortalarından Kasım ayının sonuna kadar bölgenin canlandığı mantar sezonunda bu durum daha da belirgin bir hal alır. İtalya’da geçecek olan bu mantar avcılığı tatilinde, uzman bir rehber ile birlikte mantar avlamaya gidebilecek, mantarlardan ilham almış en güzel gurme mutfaklarından birini tecrübe etme fırsatını yakalayacak ve bölgenin en prestijli şarap mahzenlerinden bazılarında şarap tatma faaliyetlerine katılabileceksiniz.

Program

İtalyanın Piedmont şehrinde iki kişilik üç gece lüks bir otelde en gösterişli odalardan birinde konaklama.

Yerel bir mantar avcısı ile dünyanın en kaliteli mantarlarını avlamaya gidin.

Herkesin gıpta ile baktığı Grinzane Cavour Kalesi restoranında Michelin yıldız yemeği.

Üç adet herşey dahil kahvaltı ve iki adet çok lezzetli öğle yemeği.

En meşhur şarap mahzenlerinden birinde özel VIP şarap tatma faaliyeti WiMu Müzesi ziyareti ve özel rehberlik hizmeti, ilave olarak şarap tatma faaliyeti Muhteşem Turin’e özel bir ziyaret ve özel rehber hizmeti Turin turu sırasında, mantar toplama faaliyetine giderken ve Turin havalimanına gidiş dönüş transfer hizmetleri için lüks bir Jaguar XF ile özel şoför hizmeti.

Size seyahatinizde maksimum esneklik sağlayabilmek için uçuşlar programa dahil edilmemiştir.

1.Gün

Sizi özel şoförünüzün beklemekte olacağı Turin havalimanına öğleden sonra ulaşacaksınız. Daha sonra özel şoförünüz tarafından güneyde bulunan ve şarap aşıklarının cennetinin kalbi olarak bilinen Barolo’ya götürüleceksiniz. Burada kalacağınız her köşesi cazibe ve Langhe tepelerinin unutulmaz manzaraları ile dolu malikanenin gösterişli bir odasına yerleşeceksiniz. Akşam olduğunda ise programınızda yakınlarda yürüme mesafesinde bulunan bir gurme restoranında lezzetli bir akşam yemeği olacak. Bu sizin için muhteşem Piedmontese mutfağının lezzetlerini tadabilmek için ilk fırsat olacak.

2.Gün

Herşey dahil kahvaltıdan sonra maceraya atılarak yolculuğunuzun önemli noktalarından birine ulaşacaksınız. Burada mantar avcılığı yapacak ve bölgenin en güzel şaraplarını tadabileceksiniz. Daha sonra şoförünüz sizi alacak ve yerel bir mantar avcısının yanına götürecek. Mantar avcısı ve köpeği ile birlikte bölgenin en çok aranan lezzetlerinin kaynağı olan mantarları aramaya çıkacaksınız. Bulduğunuz hazineleri yakınlarda bulunan bir şarap üretim mahzeninde özenle seçilmiş kaliteli şaraplarla kutlayacaksınız. Şarap imalathanesinin çok yakınında, bir ortaçağ kenti olan, beyaz trüf mantarı ve şarapları ile bilinen, Ferrero rocher çikolatalarının üretiminin yapıldığı ve Langhe’nin başkenti olan Alba şehri bulunmaktadır. Burada merkezde bulunan meydan Barok mimarisinin en güzel eserlerinin sergilendiği muhteşem bir vitrin gibidirve kesinlikle görülmeye değerdir.

3.Gün

Öncelikle otelde lezzetli bir kahvaltının tadını çıkaracaksınız. Bu sabah basitçe otelinizin etrafında bulunan huzurlu çevrede rahatlamak isteyebilirsiniz ya da yakındaki harika köylerdenbir tanesine küçük bir gezi yapabilirsiniz. öğleden sonra belki de bölgenin en ünlü noktasına gideceksiniz. Burası ismini İtalya’nın en ünlü şaraplarından birine veren Barolo ismindeki küçük yamaöç köyüdür. Langhe’nin sihirli ve puslu tepelerine doğru ilerlerken rahatlayın. Sonrasında eski kuleli bir saray içerisinde yer alan Barolo Şarap Müzesi ve WiMu’da şarap tatmaya gidin. Civarda bulabileceğiniz en güzel şarapları tattıktan sonra bu büyüleyici müzede vakit geçirin. Akşam olduğunda Piedmont’un yemek sanatının en güzel ürünlerinin daha fazlası için harekete geçin. Grinzane Cavour Kale restoranında şarap eşleştirmeli Michelin yıldız yemeğine katılın. Grinzane Cavour Kale restoranı Alba dünya Müzayedesindeki beyaz trüf mantarı geleneksel evsahibidir. Dördüncü Gün İtalyadaki bu mantar avcılığının son gününde şoförünüz sizi güzel şehir Turin’de rehberli bir geziye çıkaracak. Şehirde görülmesi gereken en güzel yerleri gezerek güzel vakit geçirin. Bu yerlerin başlıcaları: Kraliyet Palası binası, Savoy Meclisi’nin eski resmi binası, prestijli Piazza San Carlo gibi çekici güzellikteki şehir meydanları, gösterişli kafeler ve son moda mağazalardır. 17’inci yüzyıldan kalma görkemli kalesi ile gözkamaştırıcı ‘Parco del Valentino’ya hayran olacaksınız.Ve tabi ki bir de Turinin ikon haline gelmiş gözde yerşekillerinden biri olan Mole Antonelliana yer almaktadır. Mole Antonelliana İtalya’nın en muhteşem mimari yapılarından biridir. Huzurlu yol kenarı kafelerinden birinde kutsal zenginlikte, sert fakat lezzetli bir espresso, çikolata ve krema karışımı olan Bicerin’i deneyin. öğle yemeğinden sonra şoförünüz sizi damak tadınız doymuş bir şekilde tekrar Turin havalimanına geri götürecek. Transferler Varışta havalimanından alınırken ve dönüşte tekrar havalimanına bırakılırken, rehberli bit Turin turu ile birlikte İngilizce konuşabilen bir Jaguar XF şoförü size hizmet edecek. Ayrıca otelden mantar avlamaya giderken de yine aynı şoför ve araba tarafından götürüleceksiniz.

Harita
Fotograflar